ET

Digiturundus pole homme see, mis ta oli eile. Aitame sinul leida digimaailma kiiresti muutuvas keskkonnas soovitud tulemusteni viiva tee.

UX/UI audit on kodulehtede ja e-poe optimeerimine selleks, et kliendil oleks seal võimalikult hea viibida.

Muudame SEO abil sinu veebilehe Google’i jaoks meeldivamaks, et see tõuseks otsingumootoris kõrgemale kohale, tõmbaks rohkem tähelepanu ning sinu äri saaks rohkem kliente.

Valmistame sulle tänapäevase veebilehe või e-poe – kiire ning kasutaja- ja mobiilisõbraliku. Vajadusel kirjutame tekstid ning pildistame sisumaterjali.

Kodulehe hooldus ja uuendamine – miks need on hädavajalikud

Sulle on äsja üle antud uhiuus ning kaasaegne veebileht, mis töötab nagu kellavärk: kasutajasõbralik navigeerimine, kõik lingid toimivad ning päringud tulevad õigele aadressile. Mis võiks valesti minna – koduleht toimib ju suurepäraselt! Tõsiasi on aga see, et iga tarkvara vajab aeg-ajalt nii kontrollimist kui ka uuendamist ning veebileht ei ole siinkohal erandiks.
Ostersund,,Sweden,-,June,10,,2016,Closeup,Of,Wordpress,Website

Veebileht on aga keeruline lahendus, mis koosneb nii visuaalsest kui ka funktsionaalsest osast. Selleks, et veebilehe elutsükkel oleks pikk ja sujuv, on oluline seda värskendatuna hoida. Vastasel juhul tuleb ühel hetkel silmitsi seista tõsiste probleemidega, mis nõuavad nii ajalist kui ka rahalist ressurssi ning kahjustavad veebilehe mainet otsingumootorite silmis.

Siinkohal räägimegi sellest, miks veebilehe lansseerimine ei ole arendustööde lõpp ja miks Sinu koduleht vajab tehnilist järelhooldust ning -administreerimist.

Mis on veebilehe hooldus?

Veebilehe hoolduse eesmärgiks on järjepidevalt kontrollida ning parandada selle kvaliteeti. Sealjuures muudetakse veebilehe sisu asjakohasemaks, kasutajasõbralikumaks ning tõhusamalt funktsioneerivaks. Selline lähenemine aitab veebilehel töötada häireteta ning toetab ärieesmärkide täitmist. Hooldustööd võivad aga oma olemuselt olla küllaltki erinevad. Mõned on elementaarsed, teised aga keerukamad ning nõuavad rohkem aega ja eriteadmisi.

Kas Sinu veebileht on piisavalt turvaline?

Kodulehtede järjepidevat hooldust peetakse heaks tavaks. See kehtib eriti WordPressi põhjal tehtud veebilehtede puhul, kuna need koosnevad paljudest erinevatest osadest, mis peaksid töötama omavahel täiuslikus harmoonias. Avatud lähtekoodi tõttu uuendavad ja täiendavad WordPressi arendajad pidevalt erinevaid komponente.

See tähendab seda, et kui ühe või kahe värskenduse puhul silm kinni pigistada, siis satub veebileht pistikprogrammide ja teemade konflikti ohtu. Sellega on Sinu veebilehe turvalisus kohe küsimärgi all. Hooldustööd muudavad veebilehe turvalisuse tõhusamaks ja see omakorda mõjutab veebilehe kvaliteeti. Turvaline veebileht on ka positiivse kasutajakogemuse mõjutaja ning parem sõber otsingumootoritega.

Kuidas on võimalik hooldusega tagada veebilehe turvalisus?

  • Regulaarne veebilehe failide ja andmebaaside varukoopiate tegemine on hea kindlustus juhul, kui midagi ei lähe plaanipäraselt. Nende abil saab veebilehte taastada, kui see peaks katki minema.
  • Pistikprogrammide (plugin­-programmid ehk pluginad) ja WordPressi versiooni uuendus. WordPress on CMS maailmas kõige populaarsem ja see tähendab, et ta on eriti atraktiivne häkkerite jaoks. Statistika näitab, et 2022. aastal kasutas 51% häkitud veebilehtedest vananenud CMS versiooni. Sealjuures häkitakse igapäevaselt umbes 13,000 WordPressi lehte. Seega WordPressi arendajad üritavad iga uuendusega parandada nõrkusi ja kitsaskohti ka turvasüsteemis. Kui kasutusel on endiselt vana WordPressi versioon, siis häkkeritel on neid lehti mugavam rünnata.

Kas Su veebileht on piisavalt kiire ja kasutajatele mugav?

Kasutuskogemusele mõtlemine on alati hea idee. See on vajalik, et veebileht soodustaks Sinu ettevõtte konkurentsieeliseid. Kui leht töötab kiiresti ja ilma tõrgeteta, siis suureneb veebilehe tõhusus otsingumootorite ja kasutajate jaoks. Laadimise kiirus on Sinu veebilehe puhul üks olulisemaid tegureid. Kui see võtab kauem aega, siis Sinu külastajad ei kõhkle teisele veebilehele kolimisel. See ei jää otsingumootoritele märkamata ja nad liigutavad Sinu veebilehe loendis allapoole.

  • Nagu enne oli mainitud, siis pistikprogrammide ja CMS versiooni uuendused mõjuvad turvalisusele positiivselt. Selle protsessi käigus parandatakse ka koodivigu, funktsionaalsust ning jõudlust. Loogilise järeldusena võib öelda, et pikemalt uuendamata veebileht töötab aeglaselt ning ei toeta paljusid funktsioone. Uuenduse tulemusena töötab veebileht kiiremini ja kasutajakogemus paraneb.
  • WordPressi värskendus lisab uusi funktsioone. Need lisavad samuti veebilehele jõudlust ja kasutusmugavust ning optimeerivad pluginaid.

Miks ma ei saa automaatselt uuendusi teha?

WordPress võimaldab automaatse uuendamise sisselülitamist. Seda saab rakendada nii pluginatele kui ka teemadele. Automaatne uuendamine ei ole aga nii lihtne ja muretu, nagu esmapilgul tunduda võib. Nobel Digitali arendaja selgitab:

“Väga tihti näeme, et automaatuuenduste käigus tekivad pluginate töös konfliktid. Automaatuuenduste puhul võib toimuda mitu uuendust korraga ning puudub ülevaade sellest, millist pistikprogrammi värskendati. Kui pluginate kokkusobimatus ilmneb, siis peab otsima kurja juuri kõikide pistikprogrammide seast, mis WordPressis seadistatud on. Konfliktid viivad omakorda selleni, et lehe töö aeglustub või mõni funktsioon lihtsalt lakkab töötamast. Kui teha uuendust käsitsi, siis vea tekkimisel saab vähemalt jälgida, mis on selle tagamaad ning see võimaldab kiiret reageerimist.”

Kui soovid keskenduda oma ärile ning iseseisvaks hoolduseks eriti aega pole, siis Nobel Digitali arendusmeeskond lahendab selle mure professionaalse WordPressi veebilehe hooldusega. Võta meiega ühendust! Hoolduseid on optimaalne teha igakuiselt – just see sagedus tagab vajaliku turvalisuse ja veebilehe töö sujuvuse.

Veebilehe hooldus on mitmetahuline tegevus ning sellesse ei saa suhtuda kergekäeliselt. Põhjalik tehniline hooldus tagab Sinu veebiressursile kiire ja katkematu töö. Veebihoolduse võlud peituvad nii veebilehe paremas turvalisuses kui ka optimaalses kasutatavuses. Need omakorda soodustavad Sinu ärieesmärkide täitumist. Tegutse juba täna, et homme saaks samas vaimus jätkata!

JAGA POSTITUST:

veel samal teemal

Cambridge,,Ma,,Usa,-,Jun,28,,2022:,Google,Logo,Is
Google’i tähtaeg turundajatele: veebilehed peavad olema märtsiks GDPR-ile vastavad
26Apr2023_141823_IMG_0640_photoSilverGutmann
Kuidas kasvada Nobelis SEO tippspetsialistiks: praktilised sammud ja inspireeriv keskkond
Terms,And,Conditions,For,Employers
Kuidas meeldida GDPR-ile ja teha kodulehe privaatsuspoliitika seadusele vastavaks?
Ostersund,,Sweden,-,June,10,,2016,Closeup,Of,Wordpress,Website
Kodulehe hooldus ja uuendamine - miks need on hädavajalikud
untitled-design-1
Kujunda oma ettevõtte diginägu ise, muidu teevad seda teised
Business,Team,Brainstorming,Data,Target,Financial,Concept
Digiturundus kui investeering – kuidas investeeringud tasuma saada?
shutterstock_1988493140
10 lihtsa sammuga eduka LinkedIn ettevõtte profiilini
shutterstock_675817645
Kas sina juba kasutad uut Google Analytics 4? Oleks aeg.
digital-partnerid
Kliendid vajavad silma paistmiseks aina erilisemaid oskusi
Survey,Form,Concept
Uuri, kas ilusad pildid peletavad Sinu kodulehelt kliendid minema