Hiiumaa toidutootjate ja väikeettevõtjate e-pood

Hiiumaa toidutootjad ja väikeettevõtjad on pikalt arutanud võimalust luua enda toodete müügiks täiendav väljund läbi kohaliku e-poe. Umbes aasta tagasi, koroonakriisi esimesel nädalal, kutsus Nobel Digitali Hiiumaa saadik Rando

kohalikud aktivistid enda koduaeda koosolekule, mille käigus lepiti kokku, et nüüd on õige aeg projekt päriselt ellu viia. Nobel Digital oli turule toonud just WordPressi baasil lihtsalt arendatava ja paigaldatava e-poe, mis sobis Hiiumaa käsitöömeistritele hästi.

 

 

 

Tänaseks on poes müügil 232 toodet üheksateistkümnelt erinevalt tootjalt. Osad kvaliteetsemad kohalikud kaubad on saanud endale külge Hiiumaa Arenduskeskuse sihtasutuse poolt väljaaantava Hiiumaa rohelise märgi. E-poes on vastavad tooted eraldi ära märgistatud ning ostjatele lihtsalt leitavad.

 

 

 

Projekti käigus tuli kokku puutuda erinevate huvitavate detailidega, mille peale kohe algselt kumbki osapool ei tulnud. Kuidas müüa näiteks sülti ja salli korraga selliselt, et tarne käigus sült oma väärtust ei kaotaks. Lõpuks leiti lahendus koostöös Coop Hiiumaaga tänu kellele on võimalik mõlemaid tooteid täna tarnida ka mandrile.

 

 

pood.hiiumaa.ee aadressil asuv e-pood on kättesaadav alates eelmise aasta suvest ning tänaseks on lahendus osutunud vägagi populaarseks. Seda ilma igasuguse täiendava turunduse või reklaamita. Nobel Digital on lisaks esialgselt kavandatule juurde lisanud ka võimaluse osta endale e-poe kinkekaarte. Täna on planeerimisel lehe täiendav reklaam- ja turunduskoostöö Nobel Digital OÜ ja Hiiumaine Toit MTÜ vahel.