Bikeman e-poe digikampaania

Bikeman pöördus meie poole sooviga kasvatada e-poe müüki eriolukorra ajal, kui füüsilises poes oli müük piiratud. Panime aga oma helged pead kokku ning lõime kliendile digistrateegia, mis tõotas tuua vaid häid tulemusi. Loe lähemalt, kuidas me kampaaniat planeerisime ning millised olid tulemused.

Miks võime öelda, et kampaania oli edukas?

Motohooaja algusega koos algas ka eriolukord ning ostud liikusid internetti. Juhtumisi olime juba eelmisel aastal Bikemanile valmis teinud kampaania tooriku, mille saime koheselt eriolukorra algusega aktiveerida.

Panime kampaanias suurema rõhu DSA-le ehk dünaamilisele otsingukampaaniale, mis toob kliente väga soodsa hinnaga. Lisaks kasutab see reklaamitüüp tootenimetusi. Motovarustuse puhul otsitakse tooteid sageli nime või tootja/mudeli järgi – see tähendab, et ostja valib toote välja enne kui müüja.

Kasutasime tCPA mudelit ehk lubasime Googlel otsustada, kellele ja mis hinnaga otsingureklaami näidatakse – oluline oli vaid, et konversioonihind ning me võtsime eesmärgiks, et me ei maksa ostu sooritanud kliendi eest rohkem kui oli eelmise aasta kampaania parim keskmine tulemus. Ehk siis tänavuse kampaania puhul arvestasime ka eelmise hooaja kampaania tulemusi. Kusjuures tulemuseks oli oodatust ligi 2 x odavam konversioon.

Nagu varasemalt öeldud, siis kampaania eesmärgiks oli e-poe müügi kasv. Selleks valisime kaks reklaamitüüpi – DSA ehk dünaamilise otsingukampaania, mis sobib hästi struktureeritud e-poodidele ning kaks Google Display kampaaniat (teavituse aste + taasturunduse aste).

Kampaania perioodil kasvas kodulehe koguliiklus ja tehingute arv poole võrra ning e-poe läbimüük ligi kaks kolmandikku.

Selle saavutamiseks planeerisime väga põhjalikult klienditeekonda, mis jagunes järgmisteks etappidest:

Teadlikkuse kasvatamine

Teadlikkuse kasvatamise ehk awareness etapil nägi klient vastavalt huvidele, külastatud kodulehtedele jm-le  Google Display bännerit, mis pakkus motokaupadele tasuta tarnet. Kui klient oli motokaupadest huvitatud, siis ta kas klikkis bännerile, otsis Google’st motokaupasid või liikus otse Bikeman kodulehele.

Kodulehe külastamine

Kui klient külastas kodulehte, siis ta sattus remarketing ehk taasuturundus listi. Kui ta näitas kodulehel ringi liikudes piisavat huvi toodete vastu (selleks jälgisime sessiooni kvaliteedi filtrit), kuid ei ole soritanud ostu, siis näitasime talle motohooaja jooksul aeg-ajalt meeldetuletavat reklaami. Seadistasime ka näitamise piirangu ehk arvu, kui palju kordi üks inimene reklaami kokku näeb.

Ostu sooritamine

Kui klient nägi taasturunduse reklaambännerit ning ta sooritas seejärel ostu, siis klient sattus ostujärgselt 30 päevaks välistuste listi. See tähendab, et järgmised 30 päeva ta ei näinud enam Bikeman reklaami. 30 päeva möödjudes (eeldusel, et klient oli selleks ajaks toote juba kätte saanud) aga näitasime taaskord reklaami. Motohooaja lõppedes peatasime taasturunduse kampaania täielikult.

Taasturunduse kampaania etapp oli oma ülesehitusest lihtne – see näitas bännerit kõigile veebilehe külastajatele, välistades vaid 30ks päevaks need, kes sooritasid ostu. Teavituskampaania sihtimine oli aga keerukam ning sisaldas kasutajate huvisid, reklaami näitamist mototeemalistel kodulehtedel ning lisaks ka koostöös kliendiga loodud Custom Intent vaatajaskonda.  Selle klikkimise määr ehk CTR on olnud kõigi teiste sihtimisvalikude seas kõrgeim.

Otsingukampaania üks eesmärk oli tuua maksimaalselt e-poest ostvaid kliente, kulutades mitte rohkem kui ettenähtud summa ühe ostu sooritanud kliendi toomisele. Tulemusna aga oli see summa poole soodsam.