Personalijuhtimine — kannapööre ja mu uus kutsumus!

“Vaata, kui huvitav kursus, võiksime osaleda!” kirjutas mulle sõbranna, kui saatis edasi kirja, kus reklaamiti kursust, mis õpetab kõike, alates tööle kandideerimisest kuni töötaja lahkumise korraldamiseni.

Koolitus pidi õpetama meetodeid, kuidas inimesi hinnata ja motiveerida ning andis teadmisi muuhulgas ka juriidika ja psühholoogia vallas. Tundus piisavalt põnev ja otsustasime osa võtta!

Eelkirjeldatud mõtted tekkisid meil siis, kui lugesime Eesti Personalijuhtimise Ühingu personalijuhtimise baasprogrammi aastal 2008. Sellest sai alguse kannapööre minu karjääris, mille üle olen siiani väga õnnelik.

Esimesel aastal nappis uues valdkonnas kogemusi ning rakendasin peamiselt intuitsiooni ja tervet mõistust. Lugesin raamatuid ja kirjutasin endale märkmeid: Kuidas inimesi motiveerida? Kuidas tulemusi mõõta? Milliseid koolitusi korraldada? jne

Suhteliselt kiirelt selgus ka, et konfliktid, solvumised ja arusaamatused kuuluvad samuti muidu päikselistesse päevadesse. Töösuhete lõpetamised tuli korraldada nii, et kõik osapooled suudaks ka vaimselt terveks jääda. Sassis suhted aga lahti harutada nii, et need ei hakkaks mõjutama kogu ettevõtte tulemusi. Minu õhinus asendus aegajalt kurbusega ja probleemid tööl pugesid hinge kauemaks kui tööaeg. Selline see algus uues ametis oli.

Eeldan ja eksin

Üllatus-üllatus, kogemus kogunes aastatega! Standardolukorrad tunnen kaugelt ära, kuid puusalt tulistamine on endiselt väga ohtlik. Olen seadnud endale reegli, et otsustan siis, kui olen ära kuulanud kõik osapooled. Mõned inimesed on tagasihoidlikud ja ei ava end kohe, teised on emotsionaalsemad ning reageerivad üle. Tõe väljaselgitamine vajab süvenemist ja kuulamist, kuid minagi olen inimene. Ikka kipun vahel eeldama ja pärast järeldama, et võisin eksida. Seda küll järjest vähem.

Olen töötanud otsemüügi- ja pangandusettevõtetes ning start-upideski. Inimesed on olnud huvitavad sõltumata ametikohast, inimesed ongi mind personalijuhina kõige rohkem arendanud. Teooria ja spetsialistide kogemused on mind palju edasi aidanud, kuid iga uus inimene õpetab midagi. Probleemid ja olukorrad võivad korduda, kuid inimeste tunded ja mõtted erinevad alati eelmistest kordadest.

Hommikul olen targem!

Mu töö pole lihtne ega üksluine. Iga päev toob midagi uut ja tihti joonistab õhtu ja hommiku vahel juhtunu uue päevakava. Kohanemisvõime, uudishimulikkus, kannatlikkus ja positiivsus on omadused, mis mind iga päev kõige rohkem aitavad.

Aastate eest tehtud valik on osutunud mu kutsumuseks. Tahan olla personalijuht, sest tunnen, et loon selles rollis kõige rohkem väärtust nii endale kui ettevõttele. Igapäevased väljakutsed hoiavad mind värskena ning teevad meele rõõmsaks.

Soovin kõigile personalivaldkonna inimestele jõudu ja rohkem päikselisi päevi!

Viimased postitused

Google head ja halvad reklaamid

Google otsingureklaam on üks tõhusaim viis digimaastikul nähtavuse parandamiseks, võimaldades ettevõttel kõige magusamal hetkel reklaamiga nähtav olla – kui inimene otsib toodete või teenuste kohta informatsiooni. Vastavalt Hootsuite ning We Are Social 2020. aasta algul välja tulnud digitaalsele raportile on kõige külastatum veebileht Eestis jätkuvalt maailma kõige populaarsem otsingumootor Google. Meie Google poolt sertifitseeritud kontohaldur Kenneth Koch on kokku pannud soovitused, milline peaks olema üks hea Google otsingureklaam. Loe lähemalt!

Kuidas teha vähem kui ühe minutiga enda ja konkurendi veebilehe SEO audit?

Kas sa soovid välja selgitada, kuidas sai konkurent paremad orgaanilise ehk tasuta otsingu tulemused Google otsingumootoris? Siin on viis, kuidas saada teavet vähem kui ühe minutiga. Meie tasuta SEO auditi tööriista abil saad analüüsida konkurendi veebisaidi seisukorda lehtede (toodete/teenuste) kaupa, võrrelda seda oma lehtedega ja teada saada, mis on konkurendi veebilehel paremini tehtud.

Tudengid ja juhtiv digimeediaagentuur lõid uue turundusveebi kohalikele väikeettevõtjatele

Aasta algul tegi Nobel Digital projektipõhist koostööd Tallinna Ülikooliga, et koguda ideid uue mikro- ja väikeettevõtjaid ühendava veebikeskkonna arendamiseks.