Personalijuhtimine — kannapööre ja mu uus kutsumus!

“Vaata, kui huvitav kursus, võiksime osaleda!” kirjutas mulle sõbranna, kui saatis edasi kirja, kus reklaamiti kursust, mis õpetab kõike, alates tööle kandideerimisest kuni töötaja lahkumise korraldamiseni.

Koolitus pidi õpetama meetodeid, kuidas inimesi hinnata ja motiveerida ning andis teadmisi muuhulgas ka juriidika ja psühholoogia vallas. Tundus piisavalt põnev ja otsustasime osa võtta!

Eelkirjeldatud mõtted tekkisid meil siis, kui lugesime Eesti Personalijuhtimise Ühingu personalijuhtimise baasprogrammi aastal 2008. Sellest sai alguse kannapööre minu karjääris, mille üle olen siiani väga õnnelik.

Esimesel aastal nappis uues valdkonnas kogemusi ning rakendasin peamiselt intuitsiooni ja tervet mõistust. Lugesin raamatuid ja kirjutasin endale märkmeid: Kuidas inimesi motiveerida? Kuidas tulemusi mõõta? Milliseid koolitusi korraldada? jne

Suhteliselt kiirelt selgus ka, et konfliktid, solvumised ja arusaamatused kuuluvad samuti muidu päikselistesse päevadesse. Töösuhete lõpetamised tuli korraldada nii, et kõik osapooled suudaks ka vaimselt terveks jääda. Sassis suhted aga lahti harutada nii, et need ei hakkaks mõjutama kogu ettevõtte tulemusi. Minu õhinus asendus aegajalt kurbusega ja probleemid tööl pugesid hinge kauemaks kui tööaeg. Selline see algus uues ametis oli.

Eeldan ja eksin

Üllatus-üllatus, kogemus kogunes aastatega! Standardolukorrad tunnen kaugelt ära, kuid puusalt tulistamine on endiselt väga ohtlik. Olen seadnud endale reegli, et otsustan siis, kui olen ära kuulanud kõik osapooled. Mõned inimesed on tagasihoidlikud ja ei ava end kohe, teised on emotsionaalsemad ning reageerivad üle. Tõe väljaselgitamine vajab süvenemist ja kuulamist, kuid minagi olen inimene. Ikka kipun vahel eeldama ja pärast järeldama, et võisin eksida. Seda küll järjest vähem.

Olen töötanud otsemüügi- ja pangandusettevõtetes ning start-upideski. Inimesed on olnud huvitavad sõltumata ametikohast, inimesed ongi mind personalijuhina kõige rohkem arendanud. Teooria ja spetsialistide kogemused on mind palju edasi aidanud, kuid iga uus inimene õpetab midagi. Probleemid ja olukorrad võivad korduda, kuid inimeste tunded ja mõtted erinevad alati eelmistest kordadest.

Hommikul olen targem!

Mu töö pole lihtne ega üksluine. Iga päev toob midagi uut ja tihti joonistab õhtu ja hommiku vahel juhtunu uue päevakava. Kohanemisvõime, uudishimulikkus, kannatlikkus ja positiivsus on omadused, mis mind iga päev kõige rohkem aitavad.

Aastate eest tehtud valik on osutunud mu kutsumuseks. Tahan olla personalijuht, sest tunnen, et loon selles rollis kõige rohkem väärtust nii endale kui ettevõttele. Igapäevased väljakutsed hoiavad mind värskena ning teevad meele rõõmsaks.

Soovin kõigile personalivaldkonna inimestele jõudu ja rohkem päikselisi päevi!

Viimased postitused

Kuidas digistrateeg akent peseb?

Martin Paršin on Nobel Digitali digistrateeg ja partner, kes on viimased neli aastat suunanud ettevõtte käekäiku ja võlunud kliente mitte ainult oma pikkade juustega. Temaga rääkis juttu kontori-pinginaaber Jass Seljamaa.

 

Sinu SEO strateegia aastaks 2021 - kvaliteet on tähtsam kui kvantiteet

Google otsingumootori algoritmi uuendused aastal 2020 ja 2021 ning mida pidada silmas edasises SEO strateegias. Aastal 2020 toimusid meie kõikide elus suured muudatused. Selle valguses ei jäänud need tulemata ka SEO maastikul, sest inimesed olid sunnitud tarbima kodust lahkumata. Nüüd ei pea enam veebileht olema aastaid vana selleks, et nähtav olla, sest kvaliteet on tähtsam, eks ole? Mida selleks vaja? Loe lähemalt artiklist.

14 SEO fakti, mis mõjutavad sinu äri efektiivsust ja kasvu internetis aastal 2021

Tänaseks on Google otsingumootor saanud tarbijate ostuteekonnas vaieldamatult üheks tähtsamaks peatuskohaks enne lõplikku otsust. Seepärast peaks iga ettevõtte strateegiliseks eesmärgiks olema ettevõtte kodulehe optimeerimine selliselt, et see oleks Google otsingumootoris leitav õigel ajal ja õiges kohas. Meie SEO spetsialisti Jüri Hass koostatud artiklist leiad 14 olulist SEO fakti, mis aitavad sinu ettevõttel jõuda aastal 2021 püstitatud eesmärkideni.