Nüüd ametlik! Google: Mobiilisõbralikud lehed saavad eelise

Oleme ka varasemalt kirjutanud, et kodulehe mobiilisõbralikkus on soodustavaks faktoriks lehe positsioonile otsingutulemustes. Loe, mida peaksid teadma

Jüri Hass, SEO spetsialist räägib uuest Google algoritmi uuendusest. Kui varasemalt polnud Google seda siiani ametlikult välja öelnud, siis nüüd seda tehti — veebilehtede indekseerimisel võetakse arvesse eelkõige mobiilset sisu ja kasutusmugavust, täpsemalt saab sel teemal lugeda Google Webmaster Central ajaveebist.

Märke sellisest muutusest oli õhus juba varem. Kirjutasime sel teemal juba mullu aasta 17. aprillil, kui Google teatas ametlikult, et mobiilsetes seadmetes hakatakse otsingumootori otsingutulemuste järjestamisel arvestama mobiilikasutajale sõbralikke kodulehtede sisu. Lisaks kasulik artikkel: “Oluline SEO muutus: Veebilehe laadimiskiirus hakkab mõjutama Google’i otsingutulemusi mobiilis.

Mida muudatus kaasa toob?

Sisuliselt tähendab see, et kodulehed, mis pole mobiilisõbralikud, võivad muudatuse tulemusel kaotada praegused positsioonid. Seda seetõttu, et üha rohkem inimesi kasutab nutiseadmeid. Seega on eelistatud need kodulehed, mis toimivad ühtmoodi hästi kõigis seadmetes — neil on sama sisu ja kasutatakse samu URL-e nii lauaarvuti kui nutiseadme puhul, sõltumata seadme ekraani suurusest.

Näiteks, kui on olemas hea lehekülg arvutiekraanil vaatamiseks, kuid nutiseadmes näidatakse mitteskaleeruvat sisu, siis on see pigem miinuseks. Ning kuna Google jaoks on esmatähtis kvaliteetne ja relevantne sisu, siis arvestab ta sellega.

Kuigi Google ametlikust blogist seda otseselt välja ei loe, olen kindel, et oluliseks faktoriks saab ka mobiilse versiooni kasutajasõbralikkus, järeldan seda antud lõigust:

… pea meeles, et funktsionaalne arvutiekraanile mõeldud veebileht võib olla tõhusam kui halvasti toimiv või mittetäielik mobiiliversioon veebilehest. On mõistlikum teha mobiilisõbralik veebileht ning avaldada see siis, kui leht täiesti valmis on.

Samas ei kao vaid arvutiekraanil korralikult töötavad veebilehed veel otsingutulemustest kuhugi, Google’i silmis kvaliteetsemad leheküljed ehk need, mis arvestavad nutiseadme kasutajaga, pääsevad lihtsalt ettepoole.

Kui palju on aega muutusteks?

Kuigi Google alles teatas, et hakkas algoritmimuutust testima, mis tähendab, et muutus ei tohiks nähtavust Google’i otsingumootoris veel oluliselt mõjutada. Küll aga peaks olema selleks valmis.

Samas on märke, et vaatamata hiljutisele ametlikule teadaandele, on tegelikult mobiilse versiooni olemasolu juba avaldanud mõju kodulehtedele, millele on hiljuti tehtud mobiilisõbralik mall.

Diagrammid allpool näitavad, ettevõtte kodulehe tulemused paranesid nii arvutites (desktop), kui ka nutitelefonides (mobile) pärast seda, kui tegime kodulehe malli skaleeruvaks, kusjuures kohendasime ka vastavalt kodulehe eesmärgile selle kasutajamugavust mobiilikasutaja jaoks.

Oranž joon kujutab aastatagust liiklust. Sinine joon kajastab liiklust pärast kodulehel läbi viidud parandusi.

Võrreldud on 2015. aasta augustit, kui tegime kliendile mobiilsõbraliku kodulehe ning 2016. aasta augustit. Selle ajaga on paranenud ka positsioonid orgaanilistes otsingutulemustes.

Fakt on see, et ainuüksi mobiilisõbraliku malli installeerimisest ei piisa, vaid igapäevaselt peaks tegelema ka kasutajakogemusega, millest üks oluline tegur on kodulehe laadimise kiirus ja ilmselt olulisemgi veel kodulehe kasulikkus.

Panime rõhku kodulehe kiiruse parandamisele, sest mobiilne internet pole veel oma kiiruse poolest võrreldav kaabli kaudu tulevaga. Sisuliselt on need tegevused osa tänapäeval levinud tegevusest ehk kodulehe optimeerimisest otsingumootoritele (SEO või ehk mSEO-st), mida klientidele teeme.

Selleks, et kontrollida kodulehe mobiilisõbralikkust soovitame kasutada Google enda poolt välja pakutud tööristu:

Viimased postitused

Eestlased arendavad väikeettevõtete jaoks ülemaailmset turundusplatvormi

Tallinna ettevõte Nobel Tech OÜ investeeris Saksamaa kiirelt arenevasse iduettevõttesse Excelsea, et koostöös luua ülemaailmne turundusplatvorm, mille eesmärk on väikestele ja keskmistele ettevõtetele pakkuda kvaliteetset digiturundusteenust ning muuta turundusspetsialistide ja -juhtide töö seeläbi senisest lihtsamaks.

Juuni keskel läheb käiku uus Google algoritmide uuendus. Kas sinu ettevõte on selleks valmis?

Google algoritmide muudatuste uudised on alati olnud olulised signaalid selle kohta, et on vaja järjekordselt kodulehe SEO’ga tegeleda, sest muudatused on alati olnud sellised, mis on oluliselt kõigutanud veebilehtede konkurentsivõimet Google otsingumootori otsingutulemuste järjestuses. Ka seekord on oodata nõuete täiendusi, mis lööb „malelaua“ sassi.

Miks lokaalne SEO strateegia on oluline?

89% inimestest kasutab oma nutitelefoni vähemalt korra nädalas ümbruskaudse ettevõtte või teenuse leidmiseks, 58%’i teeb seda igapäevaselt olgu selleks hambaarst, lõunapakkumine kummivahetus. Arvestades, et 96%’i eestlaste eelistuseks on otsingumootorina Google, mis on loonud otsingus ja kaartidel ka eraldi lahenduse lokaalsete asukohta arvesse võtvate tulemuste presneteerimiseks ehk Minu Ettevõtte profiili peaks seda arvesse võtma ka iga ettevõtte, kes soovib end ümbritsevas piirkonnas klientide arvu kasvatada.