Mitmekordselt tagasiteenitud reklaami investeering

Meravita vitamiine, mineraalained ja toidulisandeid tootev AS Medical Pharmacy Group on olnud meie partneriks juba aastaid, kuid umbes aasta eest seadsime ühiselt põhieesmärgiks ettevõtte e-poe käibe kasvatamise ning põhitoodete ja brändi tuntuse suurendamise.

Tervisetooteid on mõtet reklaamida sõltumata aastaajast, kuna madalhooaega pole meie kliimas kunagi ja tervis vajab pidevat turgutamist.

Kuidas me seda tegime?

Põhiväljundiks valisime YouTube’i reklaamid, mille eesmärgiks oli suunata inimesi konkreetsetele tegevustele, mis ideaalis lõppevad ostuga e-poest.

Brändi kuvandit edastasime läbi Google’i otsingureklaamide ja sellel on pikaajaline eesmärk brändi tuntuse hoidmisel. Otsingukampaania viisime läbi mitmeastmeliselt, kattes nii konkreetsed valdkonnaga seotud märksõnad, kasutades dünaamilist otsingureklaami ka võimalike kitsaskohtade tarbeks ning tuues remaketingi abil tagasi kliente, kes on veebilehte juba varem külastanud.
Lisaks kasutasime Meravita Premium tootesarja tutvustamisel ka YouTube’is 6-sekundilisi bumper-reklaame, mis kutsusid rõhutatult oma tervise eest hoolitsema.

Mida saavutasime?

Kampaaniaperioodiks oli september 2018 kuni märts 2019.

Brändi tuntust silmas pidades jälgisime eelkõige otse lehele tulnud külastajate hulka ja nende külastajate poolt tehtud oste. Kampaaniaperioodil jõudis Meravita kodulehele veidi enam kui 50% rohkem külastajaid kui tavapäraselt. Otse lehele tulnud külastajad kasvatasid käivet võrreldes varasemaga ligi neli korda, nende külastajate tehingute arv kasvas ligi kolm korda. Tehingu keskmine väärtus kasvas veerandi võrra.

Otsingukampaaniate abil lehele jõudnud klientide poolt tehtud käibenumber veidi enam kui kahekordistus, tehingute arv kasvas üle 70% ja keskmine tehingu väärtus suurenes kolmandiku võrra.

Kampaania keskel restruktureerisime reklaamieelarve optimeerimise eesmärgil märksõnade reklaamirühmasid ning saavutasime sellega ligi 20%-lise konversioonimäära kasvu. Teisisõnu jõudis pärast reklaamirühmadega seotud muudatusi läbi reklaami kodulehele jõudnud külastajatest viiendiku jagu enam ka tehinguni.

Pole mõtet reklaamida vaid selle pärast, et saad seda endale lubada!

Kokkuvõtteks saamegi järeldada, et iga digireklaami suunatud euro teenis end enam kui kolmekordselt tagasi. Google’i otsingumootorisse, Youtube’i või teistesse digikanalitesse reklaami ostmine on jõukohane igaühele. Need ajad on ammu möödas, mil reklaam televisioonis, raadios või bänner suures uudisteportaalis näitas Sinu ettevõtte jõukust. Läbimõeldud internetireklaami abil on võimalik iga reklaami panustatud euro mitmekordistada, meie teame, kuidas seda teha!

Viimased postitused

Eestlased arendavad väikeettevõtete jaoks ülemaailmset turundusplatvormi

Tallinna ettevõte Nobel Tech OÜ investeeris Saksamaa kiirelt arenevasse iduettevõttesse Excelsea, et koostöös luua ülemaailmne turundusplatvorm, mille eesmärk on väikestele ja keskmistele ettevõtetele pakkuda kvaliteetset digiturundusteenust ning muuta turundusspetsialistide ja -juhtide töö seeläbi senisest lihtsamaks.

Juuni keskel läheb käiku uus Google algoritmide uuendus. Kas sinu ettevõte on selleks valmis?

Google algoritmide muudatuste uudised on alati olnud olulised signaalid selle kohta, et on vaja järjekordselt kodulehe SEO’ga tegeleda, sest muudatused on alati olnud sellised, mis on oluliselt kõigutanud veebilehtede konkurentsivõimet Google otsingumootori otsingutulemuste järjestuses. Ka seekord on oodata nõuete täiendusi, mis lööb „malelaua“ sassi.

Miks lokaalne SEO strateegia on oluline?

89% inimestest kasutab oma nutitelefoni vähemalt korra nädalas ümbruskaudse ettevõtte või teenuse leidmiseks, 58%’i teeb seda igapäevaselt olgu selleks hambaarst, lõunapakkumine kummivahetus. Arvestades, et 96%’i eestlaste eelistuseks on otsingumootorina Google, mis on loonud otsingus ja kaartidel ka eraldi lahenduse lokaalsete asukohta arvesse võtvate tulemuste presneteerimiseks ehk Minu Ettevõtte profiili peaks seda arvesse võtma ka iga ettevõtte, kes soovib end ümbritsevas piirkonnas klientide arvu kasvatada.