Iga kampaaniasse investeeritud euro tõi tagasi 15 eurot- #EV100, Sokisahtel

Kingitud hobuse suhu pole Eestis kombeks vaadata, aga piilume siiski selle taha, mida  see juubelitähistusega märgis Eesti ettevõtetele tähendab. Meie kliendiks oli Sokisahtel, kes on ilmselt kõigile tuntud suka-sokipood, tegutsedes nii jae- kui hulgimüüjana juba 2009.aastast. Neil on  müügikohad  üle Eesti parimates kaubanduskeskustes ja e-pood nii Eesti kui ka välisturgudel.

Kampaania eesmärgiks oli kasvatada brändi mõju ja suurendada #ev100 kingituste veebikeskonna www.100kingitust.ee läbimüüki. Tegu on omakorda bränditud ametliku keskkonnaga, mis  on keskendunud Eesti Vabariigi 100.sünnipäevaks disainitud kingituste müügile.

Meie väljakutseks oli ajastada kampaania lähtuvalt EV100 sündmustest  ning tagada piiratud eelarvega vägagi konkurentsitihedal hetkel parim katvus nii Eestis kui ka välismaal elavate rahvsukaaslaste seas.

Planeerisime kampaaniakanalid, et tagada nii brändi nähtavus kui ka leitavus Google otsingus ja Display võrgustikus. Seadsime endale eesmärgiks kampaania reklaamikulude võimalikult kõrge tootlikuse.

Kasutades kampaania optimeerimiseks tehingute kulu ja müügitulu, saavutasime kampaaniaperioodil keskmiseks reklaamikulude tootlikuseks (ROAS) 1137.2%. Kõige olulisemal perioodil ehk veebruaris saavutasime reeklaamikulude tootlikkuseks 1515.68%, mis tähendab, et iga veebruaris meediasse investeeritud euro tõi mõõdetult müügituluna tagasi 15€.

Kampaaniaperioodil kasvas veebilehe liiklus rohkem kui 1902%. Silma paistis ka liikluse kvaliteet. Keskmiselt vaatas külastaja 9.58 erinevat alamlehte ja külastuste põrkemäär jäi alla 31%.

Mida me õppisime?

  • Hooajaliste kampaaniate planeerimisega tasub alustada varakult.
  • Auditooriumi analüüs võimaldab ära tabada toote iseloomu ja nõudluse nišid.
  • Kaardistades kõik võimalikud puutepunktid ning otsides personaalseid lahendusi, on võimalik tulemust maksimeerida väga erinevate sihtrühmade hulgas.

Täname oma koostööpartnerit  Sokisahtel, kes nõustus oma kampaania  tutvustamisega  meie lugejatele ning kutsume üles tegutsema juba suvele mõeldes. Nagu järeldasime– hooajaliste müükide puhul alusta pigem varem kui hilja!

Viimased postitused

Kliendid vajavad silma paistmiseks aina erilisemaid oskusi

„Niisama ilusat reklaami pole mõtet teha, toimib läbimõeldud turundus, mille aluseks on põhjalik analüüs ja pidev töötamine andmetega,“ ütleb Nobel Digitali partner Anni Kitsing.

SEO ise – miks on esmamulje tähtis ja kuidas saad seda ise mõjutada?

Kas teadsid, et inimesed annavad ettevõtte kohta hinnangu veel enne seda, kui nad selle äri veebilehte külastavad? Kuidas? Väga lihtne! Arvamus kujuneb juba siis, kui nad guugeldavad.

Kas sina juba kasutad uut Google Analytics 4?

Kes on sinu veebilehe külastajad? Kust nad tulevad? Mida nad sealt otsivad? Kui palju käib sinu veebis uusi inimesi? Need on vaid mõned küsimused, millele saad Google Analytics’iga vastuse. Mullu oktoobris jõudis kasutajateni uue generatsiooni tööriist Google Analytics 4 (GA4). Kui sa seda veel ei kasuta, siis tasub hakata.