Hawaii Express — uudsus, rõõm ja närvikõdi

Hawaii tahab ise naerda ja lasta klientidel muiata. Hawaii on mänguline ja lõbus. Hawaiis peaks minema tuju alati heaks.

Just nii iseloomustab end meie partner, kes on Eestis spordikaupade müügiga tegelenud juba üle 20 aasta. Me ei usu, et Eestis oleks kedagi, kes poleks nende kümnendite jooksul märganud kasvõi üht Hawaii Expressi intrigeerivat reklaami.

Oleme kogemusi silmas pidades Hawaii kõrval vaid poisikesed, mistõttu oleme tänulikud, et nad just meid on enda partneriteks valinud – meil on nende arengust palju õppida. Eriti meeldib meile aga teadmine, et suudame oma partnerile ka sama palju vastu anda.

Kuidas me seda tegime?

Seadsime kohe alguses eesmärgiks müügitunneli loomise makstud meediakeskkonnas – teisisõnu, reklaamil klikkija peaks jõudma ka tehinguni ja kõik kanalid peaksid toetama ostuteekonda spetsiifilistel astmetel. Keskseks kanaliks oli eelkõige Google Ads, kuhu oli kaasatud nii bränditeadlikkus ja taasturundus kui ka veebivälise müügi ja brändituntuse tugi. Lisasime veel Google Display reklaamid, eelkõige bränditeadlikkuse ja taasturunduse eesmärgil ning Yandexi otsingureklaamid venekeelsele auditooriumile otsingu ja taasturunduse tarbeks.

Mida me saavutasime?

Koostöö kokkuvõtted uue aasta alguses olid muljetavaldavad eelkõige kodulehel sõlmitud tehingute arvu osas. Andmete tõlgendamisel ja kampaaniate optimeerimisel kasutasime mudelit, mis võtab arvesse ettevõtte kõrget bränditeadlikkust. Sestap kasutasime “time-decay” andmemudelit — mida lähemal on külastus tehingule, seda suurema osakaalu saab see tehingu väärtuses.

– Kampaania käigus kasvas tehinguteni jõudmiste arv enam kui 140% kõigi kodulehe liiklust mõjutavate kanalite üleselt.
– Vaid makstud kanalite ostuteekonda arvestades oli näha, et otsingureklaami ja Google Display kampaaniate abil oli reklaamil klikkimisest e-poe kassasse jõudnud enam kui kaks korda rohkem külastajaid.

Järeldada saab vaid seda, et ka väga tuntud brändi ja sellega seotud revolutsioonilisi reklaamisõnumeid saab digireklaami abil edukalt toetada ning saavutada konkreetselt mõõdetavaid ja kasumlikke tulemusi.

Viimased postitused

Kliendid vajavad silma paistmiseks aina erilisemaid oskusi

„Niisama ilusat reklaami pole mõtet teha, toimib läbimõeldud turundus, mille aluseks on põhjalik analüüs ja pidev töötamine andmetega,“ ütleb Nobel Digitali partner Anni Kitsing.

SEO ise – miks on esmamulje tähtis ja kuidas saad seda ise mõjutada?

Kas teadsid, et inimesed annavad ettevõtte kohta hinnangu veel enne seda, kui nad selle äri veebilehte külastavad? Kuidas? Väga lihtne! Arvamus kujuneb juba siis, kui nad guugeldavad.

Kas sina juba kasutad uut Google Analytics 4?

Kes on sinu veebilehe külastajad? Kust nad tulevad? Mida nad sealt otsivad? Kui palju käib sinu veebis uusi inimesi? Need on vaid mõned küsimused, millele saad Google Analytics’iga vastuse. Mullu oktoobris jõudis kasutajateni uue generatsiooni tööriist Google Analytics 4 (GA4). Kui sa seda veel ei kasuta, siis tasub hakata.