FCR Media võttis kasutusele uue kaubamärgi Nobel ja asutas loovagentuuri

Eelmisel aastal Äripäeva Turunduse TOPi võitnud Eesti üks edukaimaid digitaalsele reklaamile spetsialiseerunud agentuure FCR Media võttis alates esmaspäevast (17. veebruarist 2020) kasutusele uue ärinime ja kaubamärgi Nobel Digital ning laiendas hiljuti ka oma tegevusvaldkondi, luues digireklaami teenuseid pakkuvate üksuste kõrvale tütarettevõttena loovagentuuri Nobel Creative.

FCR Media tegevjuht Kristiina Tukk selgitas, et firma alustas 1993. aastal tollal väga vajalike kollaste telefoniraamatute väljaandjana ja korraldas infotelefoni Ekspress Hotline tööd. „Aja jooksul muutus meie ärivaldkond tundmatuseni ja 2014. aastal oli FCR Media olukorras, kus korraldasime põhjalikult ringi ettevõtte teenused, töökorralduse ja omanikeringi.

Spetsialiseerusime digitaalsele reklaamile ning oleme olnud selle muutuse ellu viimisel edukad: FCR Media müügitulu ulatus eelmisel aastal üle 4 miljoni euro ja Google Premium partneriga vahendasime umbes 15 protsenti kogu Google’i reklaamimüügist Eestis. Ettevõttel on täna üle 50 töötaja Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Riias ning üle 3000 kliendi, millega olema omas valdkonnas Eesti suurimad. Kuivõrd nägime, et paljud Eesti reklaamibürood suuda luua digikanalitesse piisavalt sobivaid kampaanialahendusi, asutasime aasta tagasi ka tütarettevõtte, mis pakub loovagentuuri teenuseid. Kõigi nende muutuste taustal tundsime, et  ka meie ärinimi ja kaubamärk vajavad värskendust ning nii sündisidki Nober Digital ja Nobel Creative,“ selgitas Kristiina Tukk.

Uus ärinimi ja kaubamärk Nobel tuleneb ettevõtete peakontori asukohast Tallinnas Noblessneri sadamalinnakus. „Emmanuel Nobeli ja Arthur Lessneri ehitatud sadam koos seal asuva laevatehasega oli 20. sajandi algul moodsa allveelaevatööstuse keskuseks. Nüüd, sada aastat hiljem, saame Noblessneri mitmekülgset äri-, kultuuri- ja elamulinnakut uhkusega nimetada oma koduks. Siin loome tulevikku vaatavaid digitaalseid turunduslahendusi, mis aitavad meie partneritel täita ärieesmärke,“ märkis Tukk.

Nobel Digital pakub klientidele kaasaegset digireklaami täisteenust: analüüsib ja kaardistab turud, loob sellest lähtuvalt strateegia, planeerib meedia, valmistab reklaamid ja mõõdab tulemusi, täiustades jooksvalt kampaaniastrateegiat. Nobel Creative seejuures on digital-first loov- ja reklaamiagentuur, kes keskendub eelkõige digiformaatidele, kuid loob reklaame ka traditsioonilistele kanalitele. Agentuuri teenused varieeruvad brändingust müügikampaaniateni ja bänneritest videolahendusteni.

„Nobeli agentuurid eristuvad selle poolest, et kui paljud Eesti turundusagentuurid on tänaseni kinni traditsioonides, siis meie kasutame lahenduste loomisel väga palju digitaalseid teadmisi, andmeid ja oskusi. Soovime, et iga reklaamile kulutatud euro oleks kliendi jaoks põhjendatud ja tulemus mõõdetav,“ lisas Tukk.

 

FCR Media pälvis Äripäeva koostatud viimases, 2019. aasta Turunduse TOPis kõigi turundusvaldkonna agentuuride seas esikoha.

Viimased postitused

Google head ja halvad reklaamid

Google otsingureklaam on üks tõhusaim viis digimaastikul nähtavuse parandamiseks, võimaldades ettevõttel kõige magusamal hetkel reklaamiga nähtav olla – kui inimene otsib toodete või teenuste kohta informatsiooni. Vastavalt Hootsuite ning We Are Social 2020. aasta algul välja tulnud digitaalsele raportile on kõige külastatum veebileht Eestis jätkuvalt maailma kõige populaarsem otsingumootor Google. Meie Google poolt sertifitseeritud kontohaldur Kenneth Koch on kokku pannud soovitused, milline peaks olema üks hea Google otsingureklaam. Loe lähemalt!

Kuidas teha vähem kui ühe minutiga enda ja konkurendi veebilehe SEO audit?

Kas sa soovid välja selgitada, kuidas sai konkurent paremad orgaanilise ehk tasuta otsingu tulemused Google otsingumootoris? Siin on viis, kuidas saada teavet vähem kui ühe minutiga. Meie tasuta SEO auditi tööriista abil saad analüüsida konkurendi veebisaidi seisukorda lehtede (toodete/teenuste) kaupa, võrrelda seda oma lehtedega ja teada saada, mis on konkurendi veebilehel paremini tehtud.

Tudengid ja juhtiv digimeediaagentuur lõid uue turundusveebi kohalikele väikeettevõtjatele

Aasta algul tegi Nobel Digital projektipõhist koostööd Tallinna Ülikooliga, et koguda ideid uue mikro- ja väikeettevõtjaid ühendava veebikeskkonna arendamiseks.