Facebooki reklaam – Kuidas õigesti toimida

Nagu kõigis teistes digitaalsetes turunduskanalites, nii on ka Facebookis kindlad reeglid ja võtted, mille õige järgimise puhul võib saavutada suurepäraseid tulemusi. Pealtnäha võib Facebook tunduda lihtne koht kus reklaami teha – vaja on vaid ettevõtte Facebooki lehte ja suund Ads Manager’i.

Reaalsuses on aga Facebooki turundus keerulisem ja sealse reklaamplatvormi väga laias võimaluste spektris on vaja hästi orienteeruda ja omada kogemusi ja teadmisi sellest, mis töötab ja mis mitte.

Minu esimene küsimus Sulle on, et miks Facebook? Kas Sinu kliendid on Facebookis? Kui vastasid jaatavalt, siis tule, läheme edasi.

 1. Pane paika Facebooki reklaamide eesmärk
  Nagu ma juba eelmises lõigus mainisin, siis Facebook pakub väga mitmeid võimalusi ja mooduseid oma potentsiaalsete klientideni jõudmaks. Seetõttu on ülimalt oluline seada Facebooki reklaamile kindel eesmärk, et reklaami loomine ja optimeerimine õigesti läbi viia. Toon välja mõned levinumad eesmärgid, mille täitmist Facebookis reklaamimine toetab:

 

Panna kasutaja sooritama mingit kindlat tegevust. Sul on näiteks mõni hooajaline pakkumine või kindel toode, mida soovid müüa.

Tutvustada oma tooteid, brändi, hoiakuid. Facebook on hea võimalus tutvustada oma ettevõtet soovitud sihtrühmale ja tõsta brändituntust.

Koguda oma Facebooki lehele fänne juurde. Hea võimalus kasvatada oma ettevõttele fänne, keda saad pidevalt oma tegemistega kursis hoida.

 Sihtimine, sihtimine ja veelkord sihtimine
Kui reklaami eesmärk on paigas, siis järgmine etapp on määrata ära need inimesed, kelleni sa jõuda soovid. Kes on Sinu potentsiaalne klient? Noor-vana, mees-naine, Tallinnas või Raplas ja nii edasi.
Facebook pakub sihtrühmani jõudmiseks väga palju erinevaid viise. Facebook muutub järjest targemaks ja järjest täpsemini kaardistavad nad inimeste huve, tegemisi ja eelistusi. Seeläbi muutuvad targemaks ka reklaamid facebookis. Kogudes neid andmeid, pakuvad nad üha paremaid võimalusi reklaamijatel oma reklaamid sihtrühmani viia. Toon välja paar soovitust, kuidas reklaame sihtida:

Esmalt räägin hoopis sellest, kuidas mitte reklaame sihtida või millesse suhtuda pigem ettevaatlikult – HUVID. Facebook pakub üheks reklaamide sihtimise võimaluseks sihtida inimesi nende huvide järgi ja väga suur hulk reklaamijaid ka väga usaldab antud valikut. Mina suhtun sellesse võimalusse ettevaatlikult ja pigem seda võimalust ei kasuta. Seletan kohe, miks:

 • Facebook määrab inimestele huve automaatselt nende tegevuste järgi.  Kas oled vaadanud, milliseid huve Facebook Sinu puhul kuvab? Inimestel ajapikku huvid muutuvad ja seetõttu võib Sinu huvi olla endiselt näiteks „autod“, kuigi sõidad juba viimased 5 aastat ainult jalgrattaga, hoides loodust. Sellisel juhul automüüja, kes oma reklaami Sulle näitab, on ebaõnnestunud.
 • Teatud huvid on Facebookis väga üldised. Näiteks paljudel inimestel, kaasarvatud minul, on Facebookis selline huvi nagu „Food“ and „Drinks“. See, et ma söön ja joon nagu iga normaalne inimene, ei tähenda, et ma mõnd toidupoe või restorani reklaami näha soovin.

Facebook Pixel – mis see on?

Kindlasti soovitan ma hakata Sul neid inimesi salvestama, kes Sinu reklaamidele on reageerinud ja kes läbi nende näiteks sinu kodulehele on läinud. Lihtne viis selleks on lisada oma kodulehele Facebook Pixel, mis on koodijupp ja salvestab Facebookist sinu kodulehele läinud liiklust ning võimaldab sul hiljem oma reklaamid just neile sihtida.

See on suurepärane võimalus puudutada oma reklaamidega neid, kes on Sinu vastu juba kord huvi tundnud ja neile end veel ja veel meelde tuletada. Ma luban, et Sinu reklaamide tulemused ainult paranevad sellest!
Need on kaks peamist punkti. Võimalusi on veel ja tuleb aina juurde – nendest räägime juba järgmises artiklis.

 1.     Facebooki kampaania formaat
  Väga tähtis on ka Facebooki reklaamis kasutatav visuaal. Esmalt tuleb vastavalt reklaami eesmärgile määrata, millist formaati soovid kasutada, Facebooki kampaania formaatidena on kasutusel järgnevad:
 • Üksiku pildiga reklaam– sobib hästi, kui Sinu eesmärk on reklaamida konkreetset toodet/pakkumist ja panna klient ostu sooritama.
 • Carousel formaat– Kasuta reklaamis mitut erinevat pilti või videot (2-10tk). Sobib hästi, kui soovid oma tootevalikut tutvustada.
 • Video reklaam– Tutvusta oma ettevõtet, tooteid, brändi.
 1.     Facebooki reklaami visuaal

  Kui oled formaadi osas selgusele jõudnud, siis järgmine samm on see formaat maksimaalselt ära kasutada ehk luua nende võimalustega, mis Facebook pakub, parim võimalik sõnumiedastus.

Reklaami meedium –  Olgu see siis pilt või video, peab selgelt toetama Sinu reklaami eesmärki. Kui kasutad üksiku pildiga formaati, siis pea silmas:

 • Ära lisa pildile liiga palju teksti. Kui Sinu Facebooki reklaamil on teksti rohkem kui 20% pildi mahust, siis Sinu reklaam hakkab automaatselt vähem tulemust tooma – jõuab vähemate inimesteni. Lisaks jätab see odava mulje ja on visuaalselt ebakvaliteetne.
 • Visuaal peab toetama reklaami sõnumit!
 • Sul on 1200×628 piksli suurune pilt võimalik oma sihtrühma nina alla suunata – kasuta seda targalt!

Reklaamtekstid – Teksti lisamiseks on Sul võimalusi 3: pealkiri, reklaamtekst (pildi üleval) ja lisareklaamtekst pildi all. Siin on oluline välja tuua kõik oluline ja lühidalt! Kes Sa oled? Mida pakud? Miks peaksin ostma? Kust osta?
Lisa maandumisleht, kuhu soovid reklaami suunata (näiteks koduleht)
Lisa reklaamile üleskutse (Osta nüüd, broneeri kohe, võta meiega ühendust jne)

Ülaltoodud punktid on Facebookis reklaamimiseks kõige alus. Selleks, et Facebooki kampaaniatega oma äriliste eesmärkide täitmiseni jõuaksid, on vaja panustada aega ja raha, et tekiks arusaam, mis töötab ja mis mitte. Samuti, et saada maksimum oma klientidest, peaks kindlasti Facebook Pixel olema Su oluline abimees.

Kui leiad, et Sinu aeg on kasulikum investeerida oma äri tööshoidmisele, siis võta meiega ühendust ja räägime, kuidas me Sinu ettevõtte Facebooki abil kliendini viime.

Viimased postitused

Kliendid vajavad silma paistmiseks aina erilisemaid oskusi

„Niisama ilusat reklaami pole mõtet teha, toimib läbimõeldud turundus, mille aluseks on põhjalik analüüs ja pidev töötamine andmetega,“ ütleb Nobel Digitali partner Anni Kitsing.

SEO ise – miks on esmamulje tähtis ja kuidas saad seda ise mõjutada?

Kas teadsid, et inimesed annavad ettevõtte kohta hinnangu veel enne seda, kui nad selle äri veebilehte külastavad? Kuidas? Väga lihtne! Arvamus kujuneb juba siis, kui nad guugeldavad.

Kas sina juba kasutad uut Google Analytics 4?

Kes on sinu veebilehe külastajad? Kust nad tulevad? Mida nad sealt otsivad? Kui palju käib sinu veebis uusi inimesi? Need on vaid mõned küsimused, millele saad Google Analytics’iga vastuse. Mullu oktoobris jõudis kasutajateni uue generatsiooni tööriist Google Analytics 4 (GA4). Kui sa seda veel ei kasuta, siis tasub hakata.